Minden problémád egyedinek tűnik. Az egyik valamivel kapcsolatos, a másik valami mással… Ez csak a látszat. Mind ellenállás az Életnek.
Tehát az egyetlen problémád az ellenállásod.
Minden problémád a belső világodban jön létre. Tehát a gondolataid, a hitrendszereid, az érzéseid és az érzeteid által jönnek létre.
– Ha ott jönnek létre, vajon hol tudod megoldani őket?
Tovább megyek. Az egész (külsőnek tűnő) világod / valóságod a belső világod.
Akkor most belső vagy külső a probléma? Nem ez a lényeg, hanem az, hogy hatással tudj lenni rá, meg tudd oldani, vagy létre sem hozd.
– Az emberek egyetlen problémája az, hogy nem tudják kezelni a belső világukat.
Nem tudnak mit kezdeni a nehéz érzéseikkel, a kapcsolódó érzeteikkel és a zavaró gondolataikkal. Ezt az esetek nagyon nagy többségében nem tanulják meg sem a szüleiktől, sem az oktatási rendszerben.
Az érzelemkezelésük (általában nem kezelésük) összefüggésben van a meglévő és a hiányzó képességeikkel. Összefüggésben van azzal is, hogy mikre figyelnek és azokat milyennek tapasztalják. A beszédük és cselekvésük pedig az előbbiekre épül.
Ennyire kritikus fontosságú az egész életünk szövetével, a belső világunkkal való munka, vagy annak hiánya.
– Nem olyan az életed, amilyet szeretnél?
Az érzelmi világodat tekintve ennek két oka is lehet. Vagy dominánsan elfojtasz (2), vagy már érzel, de nem tudsz mit kezdeni az érzéseiddel (1).
1. Az érzelmi világod megnehezíti a hétköznapjaidat, mert nem tudsz velük mit kezdeni. Visszatérően azokba bevonódva beszélsz és cselekszel, ami sem jó érzés, sem hatékony. Nagyon nehezen teljesülnek olyankor az igényeid, nehezen éred el a céljaidat. Néha pedig beleragadsz egy-egy érzelembe, akár hosszú órákra, napokra, hetekre vagy hónapokra is.
Az érzelmi világod egyszerre lehetőséget is ad, az érzelmeiddel való munkával egy olyan életre, amiben nem agyalsz, nem szorongsz, nem vagy indulatos, bízol magadban, bízol az életben, bátran cselekszel és bölcsen nem / kevesebbet cselekszel. Ebben tudlak támogatni.
2. Lehetséges, hogy neked abban van szükséged támogatásra, hogy végre elkezdj érezni, az érzelmek teljes palettáját, tehát hogy kevesebbet fojts el.
Az elfojtás fontos énvédelmi mechanizmus, emellett pedig számtalan hátránya van. Az elfojtott érzelmeid lecsapolják az életenergiádat. Ezért van szükséged kávé(k)ra, és este már nincs annyi energiád, mint reggel. Ez gyakorlással orvosolódik. Az elfojtás következménye az elfojtott énrészeid másokra projektálása (másokban fognak zavarni azok), a hirtelen indulatosság, és tünetek, betegségek megjelenése is.
– Neked van olyan eszközöd / technikád, amit bármilyen probléma / nehézség / kihívás esetén, bárhol és bármikor tudsz alkalmazni, és működik is?
30 egymásra épülő gyakorlaton keresztül vezetlek el ehhez az eszközhöz / technikához. Máshogy szerintem nem érdemes. A hétről hétre bővülő tapasztalataiddal egyre haladóbb technikákra nyílsz meg, miközben eloszlatom a gyakorlásod során felmerülő kétségeket, bizonytalanságokat és megválaszolom a kérdéseidet.
9 különböző témán keresztül haladunk, mint például a Tudatfejlődés és életminőség, a Hitrendszerek, a Kivetítés (projekció), az Önátadás, stb.
Egy bő évtizede beszélgetek rendszeresen olyan emberekkel, akik önismereti érdeklődésűek és általában már gyakorolnak is. Legtöbben már évek vagy évtizedek óta ismerkednek önmagukkal. Ennek ellenére a többségüknek nincs olyan eszköz / technika a birtokában, amit hatékonyan tudnának alkalmazni egy-egy érzelmekkel terhelt helyzetben. (Érzelmek vannak jelen minden problémánál. Ha éppen nem vagyunk rájuk tudatosak, akkor is.)
A formális gyakorlatokhoz nem lehet azonnal nyúlni. Például egy nehéz beszélgetés közben nem kezdesz el ászanákat gyakorolni, sem intenzíven légzőgyakorlatozni, de még csak a földre sem ülsz le és kezdesz a meditáció gyakorlásába.
Egyesek ilyenkor segítséget kérnek segítő szakemberektől, ami az én világomban csak másodlagos.
– Először önmagadon segíts! (Ha még nem segítesz folyamatosan magadon a megtisztított szándékoddal és jól működő, folyamatosan alkalmazható technikával.)
Az önmagadon segítést néha ki lehet, ki érdemes egészíteni segítő szakember támogatásával, a folyamataid könnyítése és gyorsítása érdekében.
Tehát
1. Segíts önmagadon! Ideális esetben folyamatosan.
2. Kérj extra segítséget, amikor úgy érzed!
Nem pedig fordítva, vagy az elsőt teljesen kihagyva.
Ennek az is az előnye, hogy nem leszel kiszolgáltatva a procedúrának, hogy keress egy hiteles szakembert, felvedd vele a kapcsolatot, valamikorra kapj egy időpontot, elutazz hozzá, kifizesd, haza utazz, majd ismét és ismét…
Ha erre nem vagy rászorulva, hanem szabadon választod a gyakorlásod mellett, az egészen más. Ebben az esetben
már van egy működő eszköz / technika tárad, amiért egyszer ugyancsak fizettél (csak egyszer!), viszont a hátralévő életed évtizedeiben végig melletted van és támogat.